Miło nam poinformować, że nasza szkoła od października 2017r. realizuje projekt „Od profesjonalnego nauczyciela do dobrego i nowoczesnego ucznia” na podstawie umowy finansowej dla projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej“ nr umowy POWERSE-2017-1-PL01-KA101-037098 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest związany z mobilnością kadry III LO i ma na celu umożliwić nauczycielom rozwijanie swoich kompetencji, które pozwolą na tworzenie ich szkolnej rzeczywistości w oparciu o europejskie doświadczenia i innowacje pedagogiczne. Koordynatorem projektu jest p. Agnieszka Kubiak. W projekcie weźmie udział sześcioro nauczycieli naszej szkoły, którzy wezmą udział w szkoleniu z zakresu ICT w Hiszpanii. Wszyscy posiadają wymagane kompetencje i wykształcenie i jednocześnie są otwarci i chętni na nabywanie kolejnych umiejętności aby sprostać zmieniającej się rzeczywistości i potrzebom rynku edukacyjnego.
Szkolenie ICT: Learning by Doing odbędzie się w dniach 4.06.2018-8.06.2018 w Sewilli w Hiszpanii i jest organizowane przez partnerską organizację iDevelop Teacher Training.
Dzięki uczestnictwu w szkoleniu nauczyciele zdobędą kompetencje, które pozwolą im rozwijać i ulepszać swój warsztat pracy. Podejmą szkolenie w zakresie doskonalenia swoich umiejętności korzystania z ICT w międzynarodowej grupie, co zwiększa możliwości wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w nauczaniu, podniesienie kompetencji językowych, a nie od dziś wiadomo, że istnieje zależność pomiędzy profesjonalnymi kompetencjami nauczyciela a osiągnięciami uczniów.
Ważnym elementem udziału w szkoleniach będzie także aspekt kulturowy, zawieranie kontaktów z innymi europejskimi nauczycielami pozwoli rozwinąć horyzonty i poznać międzynarodowy i wielokulturowy aspekt edukacji w kreowaniu świadomego obywatela Europy. Być może te kontakty umożliwią nawiązanie przyszłej współpracy międzynarodowej i pracę metodą projektu, a także stworzenie międzynarodowego zespołu nauczycieli dzielących się swoimi doświadczeniami.
Spodziewane rezultaty wpłyną na rozwój szkoły i postrzeganie jej w środowisku lokalnym jako placówki otwartej na innowacje i współpracę międzynarodową, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia jej atrakcyjności wśród ofert na naszym rynku edukacyjnym w procesie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.