Tegoroczne Spotkanie Pokoleń poświęcone zostało postaci generała Władysława Sikorskiego - patrona roku 2023, wielkiemu patriocie, który zginął tragiczną śmiercią w wypadku samolotowym, zanim zdążył zrealizować marzenia o wolnej Polsce. Zapisał się w historii narodu jako zwolennik niezawisłości i wojownik o suwerenną, niepodległą sowietom ojczyznę. To on przyczynił się do wyjścia z łagrów ZSRR wielu żołnierzy i działaczy politycznych.
Na Spotkaniu Pokoleń stawiło się wielu znakomitych gości, m. in. Wicestarosta Inowrocławski - Tadeusz Majewski, Naczelnik Edukacji, Sportu i Zdrowia - Beata Kowalska, przedstawiciele czynnych żołnierzy armii polskiej, komendy policji, lokalni politycy, działacze stowarzyszeń. Najważniejszym naszym gościem był płk Jan Czerniak, który wraz z małżonką towarzyszy nam od ponad dwudziestu lat, w zeszłym roku obchodził urodziny stu lat!
Scenariusz etiudy słownomuzycznej "Gen. Wł. Sikorski - niezapomniany patriota" napisała uczennica klasy drugiej - Kinga Szydłowska. W przedstawieniu udział wzięli aktorzy: Zuzanna Rogowska, Kornelia Kuśmirek, Jakub Czerwiński, Jakub Grubicki, Jakub Chudziński, Krystian Gucz, Paweł Madziarski, wokaliści i muzycy: Roksana Althaus, Liliana Kałamaja, Maria Kinal, Antoni Cichocki, Weronika Michalak, Amelia Błażejewska, Krystian Kopeć, Nikodem Pabisz, Alicja Kozik, Karolina Benedykcińska, Wiktoria Stachowiak, Martyna Ryszkiewicz, narratorki: Kinga Szydłowska, Hanna Wróblewska, konferansjerki: Aleksandra Frąckowiak, Anna Staszak, pomoc techniczna: Janek Piernik.
Opiekę merytoryczną i artystyczną sprawowała polonistka Joanna Małaczek, której, jak co roku, od trzynastu już lat udało się do wydarzenia zaangażować tak liczną grupę młodzieży tworzącej żywą lekcję historii.
Warto wspomnieć także o cudownej oprawie uroczystości dzięki obecności nie tylko samej Królowej Jadwigi, ale przede wszystkim jej dwórkom, tak pięknie prezentującym się pod opieką pani Agnieszki Augustynowicz.
Po etiudzie i przemówieniach gości rozpoczęła się część nieoficjalna, przy stołach zastawionych rogalami zasiedli byli żołnierze AK, nauczyciele, działacze polityczni i społeczni wraz z młodzieżą, czyli tradycji stało się zadość - spotkały się pokolenia Polaków. Nie byłoby tej uroczystości gdyby nie wytrwałość i konsekwencja działań dyrektora "Królówki" Krzysztofa Nowickiego, którego w tym miejscu serdecznie pozdrawiamy!